• polski
    • angielski

Couchsurfing

Czy słyszałeś o couchsurfingu? Jeśli lubisz podróżować oraz poznawać nowych ludzi, miejsca oraz kulturę to ta informacja jest dla Ciebie! Couachsurfing.org to internetowa społeczność, zrzeszająca ludzi z całego świata, którzy oferują u siebie darmowe miejsca noclegowe. Na przełomie 2002 i 2003 roku strona została założona przez Amerykanina Caseya Fentona. Strona miała służyć tylko znajomym, jednakże szybko się rozwinęła i dziś korzystają z niej użytkownicy z całego świata.
Host dla czyli gospodarz oprócz dachu nad głową zapewni również zwiedzanie okolicy czy spacer do najlepszych sklepów i kawiarni. Ideą couchsurfingu jest wymiana poglądów, zainteresowań, poznanie ciekawych ludzi.
Couchsurfing jest popularny także w Polsce. Jeśli chcesz zostać hostem lub surferem wystarczy wejść na stronę www.couchsurfing.com oraz założyć własny profil. Każdy użytkownik podaje podstawowe informacje o sobie, jak np. zainteresowania, znajomość języków, zamieszcza także zdjęcia. Profile zarówno gospodarzy, jak i gości uzupełnione są o oceny i komentarze innych osób.
Korzystałeś już z coachsurfingu? Daj znać w komentarzu!