PRAWO

W naszym biurze przy ul. Chopina 14, udzielamy bezpłatnych porad i konsultacji legalizacyjnych i integracyjnych w pokoju 83 i 84. Zachęcamy do wcześniejszego telefonicznego umawiania wizyty pod numerem 881 91 71 71 bądź mailowo migrant@panstwoprawa.org. Do zobaczenia!


okl PLBezpłatna pomoc prawna i integracyjna

Potrzebujesz porady prawnej lub pomocy integracyjnej? A może masz problem z legalizacją pobytu w Polsce? Przerastają Cię zawiłe przepisy prawne i formalności?

Nasi prawnicy prowadzą program pomocy prawnej i integracyjnej dla cudzoziemców całkowicie za darmo!

Umów się na wizytę dzwoniąc pod nr +48 881 91 71 71 lub napisz na adres migrant@panstwoprawa.org


69Prawo jazdy

Potrzebujesz zarejestrować samochód albo zmienić swoje prawo jazdy? Zrobisz to w Wydziale Komunikacji.

 


Non-governmental organization Word Cloud Concept

NGOsy w Lublinie
Poszukujesz pomocy instytucji pozarządowych?W Lublinie działa kilka, które mogą Ci pomóc, sprawdź ich strony internetowe:

Instytut na rzecz Państwa Prawa | Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom | Dla Ziemi | Stowarzyszenie Homo Faber | Regionalne Centrum Wolontariatu w Lublinie | Sempre a Frente


119EUROpens BLOG

EUROpens to blog o tematyce europejskiej stworzony przez studentów Europeistyki KULu. Jego celem jest poszerzanie świadomości europejskiej oraz łamanie stereotypów o funkcjonowaniu społeczeństw europejskich. Pod tym linkiem znajdziecie wiele ciekawych artykułów.


134

 

Urząd Skarbowy

Czy wiesz, że nierezydenci Polski podlegają obowiązkowi zeznań podatkowych ze swoich dochodów ze świadczenia pracy oraz z działalności gospodarczej?

Odpowiednim urzędem dla złożenia PIT lub CIT  w województwie lubelskim jest NACZELNIK PIERWSZEGO URZĘDU SKARBOWEGO w Lublinie

ul. Sądowa 5.


135Tłumacz przysięgły

Jeżeli potrzebujesz tłumaczenia dla celów urzędowych i administracyjnych np. w celu ubiegania się o Kartę Pobytu to dokumenty, które należy przetłumaczyć muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Tłumacz przysięgły jest oficjalnym tłumaczem, który zdał państwowe egzaminy i został wprowadzony na oficjalną państwową listę tłumaczy przysięgłych. Przed zgłoszeniem się do biura tłumaczeń sprawdź czy dany tłumacz jest tłumaczem przysięgłym


Karta Pobytu

Czy wiesz, że możesz sam przygotować dokumenty potrzebne do zrobienia Karty Pobytu?

Tutaj znajdziesz listę dokumentów, na które warto spojrzeć przygotowując dokumenty na Kartę Pobytu.