Są wakacje i wielu spośród cudzoziemców, którzy zdecydowali się na studiowanie w Lublinie planuje finansowo swój przyjazd do Polski. Dobra wiadomość jest taka, że mogą oni liczyć na wiele stypendiów dla studentów, które są dostępne w naszym mieście. Poniżej przedstawiamy listę programów razem z linkami, gdzie można znaleźć potrzebne informacje o procesie rekrutacji.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami, sprawdzenia stron internetowych lub skontaktowania się z poszczególnymi instytucjami w razie jakichkolwiek wątpliwości. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na wymagane terminy, aby zdążyć ze wszystkim na czas. Powodzenia!
Miejski program stypendialny Prezydenta Miasta Lublin –
Stypendium naukowe Prezydenta Miasta Lublin jest skierowany do studentów I lub II stopnia oraz doktorantów studiów stacjonarnych, którzy w ostatnich dwóch latach akademickich przed złożeniem wniosku o stypendium prowadził działalność naukową lub artystyczną mogącą przyczynić się do rozwoju Lublina i regionu lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki.
Bezpłatne studia w języku angielskim + stypendia na pokrycie kosztów utrzymania – WSEI
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w roku akademickim 2017/2018 uruchamia w ramach projektów europejskich bezpłatne studia stacjonarne dla obywateli polskich i obcokrajowców prowadzone w całości w języku angielskim.
Dla obcokrajowców przewidziane są stypendia na pokrycie kosztów utrzymania. Środki te będą wypłacane przez pełny cykl kształcenia na danym kierunku w roku akademickim. Istnieje możliwość zakwaterowania w Domu Studenta WSEI
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
Głównym celem Komisji Fulbrighta jest krzewienie międzynarodowej wymiany naukowej i kulturalnej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. W ramach kilkunastu programów stypendialnych Komisja wspiera studia, badania naukowe i inną działalność akademicką i kulturalną oraz zajmuje się organizacją wymiany studentów, stażystów, naukowców i nauczycieli obydwu krajów.
CEEPUS Środkowoeuropejski Program Studiów Uniwersyteckich
Celem Programu jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia i doskonalenia zawodowego zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich. Umożliwia on intensyfikację kontaktów między szkołami wyższymi krajów będących Stronami Porozumienia (Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia, Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo – Uniwersytet w Prisztinie).