Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów

Lublin to miasto, w którym nie możesz się nudzić. Jest tu wiele różnych festiwali, koncertów czy wystaw, organizowanych w ciągu roku, których nie możesz przegapić. Dzięki dziesiątkom imprez, które odbywają się w mieście przez cały rok możemy nazwać Lublin „Miastem Kultury”. Tak, Ci którzy mieszkają w Lublinie już wiedzą co mam na myśli, zaś Ci którzy nigdy tu nie byli powinni zdecydowanie rozważyć odwiedzenie tego cudownego miejsca.

Carnaval Sztukmistrzów jest jednym z przyciągających wzrok wydarzeń w Lublinie. Carnaval po raz pierwszy zorganizowany został w 2008 roku, pod nazwą Festiwal Sztukmistrzów i był po prostu czasem zabawy wypełnionym różnymi ulicznymi występami, cyrkowymi teatrami, spektaklami i warsztatami, które otwarte były dla każdego.

W 2010 roku nazwa wydarzenia została zmieniona na Carnaval Sztukmistrzów choć jego istota pozostała bez zmian. Carnaval zazwyczaj trwa kilka dni i jest to czas na zabawę i rozrywkę. Jednym z atrakcyjnych pokazów podczas Festiwalu jest miejski występ profesjonalnych akrobatów na linach na wysokości co stwarza fascynującą atmosferę w mieście. Efektowne występy cyrkowe są również warte zobaczenia.

W tym roku Carnaval został zorganizowany między 28 a 31 lipca. Ulice jak zawsze zatłoczone ludźmi pełnych ciekawości i podekscytowania. Byłem jednym z tych wędrowców oglądających występy chodzących po linie pomiędzy ulicami i chwytałem te momenty moim aparatem. Będąc szczerym to było wspaniałe przedstawienie. Mam na dowód tego kilka niezłych ujęć. Mimo to uważam, że kilka kwestii mogło zostać zorganizowane lepiej. Np. występy artystów rozpoczynały się w różnych miejscach o tej samej porze, więc niestety przegapiłem kilka świetnych pokazów. Co więcej ulice były zatłoczone i ciężko było przedostać się z jednego miejsca do drugiego. Ostatecznie pogoda całkowicie nie współpracowała i przerwała Carnaval. Jednakże pomiędzy tym wszystkim wydarzenie było niezapomniane i zabawne.

Mam oczywiście kilka niezłych zdjęć z tego wydarzenia, które możesz zobaczyć poniżej.