• polski
    • rosyjski

Chcesz się udać na wycieczkę, ale nie wiesz gdzie?

Wrocław

Przedstawimy Ci kilka najlepszych miejsc Polski, które warto zobaczyć.

1. Kraków.
Jedne z najstarszych miast w Polsce wyróżniające się swoją średniowieczną architekturą. Zamek na Wawelu oraz historyczna dzielnica Kazimierz, znana również jako Stara Dzielnica Żydowska, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednocześnie są to najczęściej odwiedzane atrakcje w Krakowie. W Krakowie znajduje się około 50 parków miejskich, a w deszczowe dni warto odwiedzić liczne krakowskie muzea, zwłaszcza Narodowe Zbiory Sztuki na Wawelu, w którym można zobaczyć meble z tamtej epoki, ogromną kolekcję flamandzkich gobelinów, klejnoty królewskie oraz kolekcję broni i zbroi z XV wieku. Z kolei niezwykle dogłębne spojrzenie na dawny Kraków i jego ulice można zobaczyć będąc w Muzeum Podziemia Rynku.

2. Trójmiasto
Trójmiasto jest znane pod względem polskiej kultury, kuchni i architektury. Składa się z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Gdańsk, najstarsze, największe i najbardziej znane na świecie miasto Trójmiasta. To miasto stanowi ważny ośrodek życia gospodarczego oraz kulturowego w Polsce. Można zobaczyć unikalną architekturę Pomorza, piękne kamienice starego miasta oraz urokliwe restauracje. Sopot jest świetnym miejscem aby spędzić czas w jednej z nadmorskich restauracji oraz pospacerować po kultowym molo. Gdynia jest miastem portu, pełnego niesamowitych statków.

3. Zakopane – Tatry
Tatry stanowią naturalną granicę pomiędzy Słowacją a Polską. Po polskiej stronie parku znajduje się ponad 270 km szlaków turystycznych, które odwiedzane przez tysiące turystów, które uwielbiają górskie wędrówki, każdego roku.
Najwyższym szczytem znajdującym się w Tatrach Polskich oraz liczącym 2500 metrów są Rysy.
Morskie Oko – największe jezioro, położone w głębi parku. Morskie Oko jest miejscem, które warto zwiedzić dwa razy w roku zarówno latem, jak i zimą.

4. Warszawa
To miasto jest znane swoją dawną historię , ponieważ po II Wojnie Światowej prawie 85% budynków zostało zniszczonych oraz zamienionych w popiół przez nazistów. Pomimo tego, Warszawa jest bogata kulturowo, znajduje się tutaj ponad 60 rozmaitych muzeów. Do najpiękniejszych parków w Warszawie można bez wątpienia zaliczyć Pałac Łazienkowski, który jest otoczony przepięknymi ogrodami. Inne świetne atrakcje tego miasta to Warszawskie Zoo czy Centrum Nauki Kopernik, w którym zarówno młodsi jak i ci starsi turyści spędzą miło i ciekawie czas.

5. Wrocław
Najbardziej malownicze, lecz nie zawsze Polskie miasto. Na przestrzeni wieków Wrocław należał do wielu części Europy, od Królestwa Czech, przez Prusy, po Niemcy.
Aby bliżej poznać historię tego miasta, warto odwiedzić Muzeum Lubomirskich. XIII-wieczny Rynek Główmy – najstarsze miejsce we Wrocławiu, na którym znajduje się kościół św. Elżbiety oraz Stary Ratusz. Przechodząc kilka kroków dalej znajduje się Muzeum Pana Tadeusza, z multimedialnymi eksponatami poświęconymi polskim zwyczajom. Elementem, który szczególnie przyciąga turystów są kolorowe kamienice na rynku, które w połączeniu z ich przepiękną architekturą tworzą niesamowity i niespotykany klimat tego miejsca.

6. Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park narodowy w Polsce, o powierzchni zaledwie 21,46 km2, położony zaledwie 16 kilometrów od Krakowa. Jest on gęsto zalesiony i można w nim zobaczyć przepiękne, strzeliste, wapienne klify, ponad 400 jaskiń i dwie doliny rzeczne. Teren parku zamieszkuje ponad 500 gatunków motyli, które wiosną i latem opanowują szlaki i kwitnące doliny.

7. Bydgoszcz
Miasto, które kojarzy się z Amsterdamem. Bydgoszcz jest słynny swoją architekturą oraz przecinającymi kanałami. Bydgoszcz przyciąga miłośników wydarzeń artystycznych oraz oferuje rozległe tereny rekreacyjne. Panuje tu swobodna i miła atmosfera. Zwiedzanie warto rozpocząć od Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła, który łączy w sobie aż 15 atrakcji wpisanych w przestrzeń miasta. Do interesujących miejsc należy też Muzeum Mydła, Exploseum, Wieża Ciśnień oraz Wyspa Młyńska.

8. Toruń
Miasto z niezwykle bogatą historią i architekturą. Sławi się pysznymi tradycyjnymi piernikami, które warto posmakować. W 2007 roku Toruń został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto zostało nazwane jednym z siedmiu cudów Polski. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji trwa około trzech godzin i prowadzi do takich miejsc jak Łuk Cezara, Kościół Mariacki, Pomnik Kopernika i Brama Świętego Ducha.