Darmowy listopad 2018

Darmowy listopad 2018

Królewski w Warszawie – Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na „Darmowy listopad”. To jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze.

Inicjatorem bezpłatnego zwiedzania w Rezydencjach Królewskich jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzea prezentują swoje kolekcje i udostępniają wystawy czasowe. Na uczestników akcji czekają warsztaty, spacery i wystawy.

Akcja „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich” poświęcona zostanie 100-leciu niepodległości w kontekście utraconego i odzyskanego dziedzictwa kultury. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia to „Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości”.
Zamiast przejmować się zbliżającymi kolokwiami, zabierz ze sobą znajomych i wyruszajcie do Krakowa lub Warszawy! Najbardziej dostępnym rozwiązaniem jest komunikacja autobusowa z Lublina do wspomnianych wyżej miast.

Więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie na stronach:
warsawnow.pl
wawel.krakow.pl