Góry Stołowe

Góry Stołowe

Niedawno zachęcaliśmy do zwiedzania Wrocławia – przepięknego miasta, leżącego w południowo-zachodniej części Polski, jednak tym razem polecamy wybrać się w Góry Stołowe. Miejsce to oddalone jest około dwóch godzin jazdy samochodem od wspomnianego Wrocławia. Jest to miejsce odpowiednie dla każdego – nie tylko zaawansowanego, co początkującego turysty kochającego piesze wędrówki.
Co najbardziej pobudza tam wyobraźnię? Skalne labirynty oraz niespotykane kształty kamieni. Oczywiście wszystkich atrakcji tego miejsca nie sposób ująć w jednym artykule, więc w szczególności skupimy się tu na Błędnych Skalach.

W miejscu tym są dwa parkingi – dolny i górny do którego można wjechać autem. My jednak proponujemy zatrzymanie się na dolnym parkingu i skorzystanie z możliwości wyboru trasy spaceru do Błędnych Skał. Wiedzie ona przez Buczynowy Las i zabiera około godziny oraz daje możliwość wstępnego zapoznania się z różnymi skalnymi formacjami, przed samym skalnym labiryntem. Labirynt ten zapiera dech w piersiach! Uwaga, duże plecaki nie są wskazane, gdyż są miejsca przez które bardzo trudno się przedostać, jednak szereg szczelin między skałami labiryntu, dostarczają dużo dobrej zabawy. Na szczęście przejścia między skałami są oznaczone – gdyby nie to, można byłoby się zgubić! Stąd też nazwa Błędnych Skał.

Zachęcamy do spędzenia czasu w tym wyjątkowym miejscu!