Lotnisko w Lublinie na dobry początek podróży

Lotnisko w Lublinie na dobry początek podróży

Szukasz pomysłu na wakacje? Może planujesz przyjazd do Lublina i poszukujesz najbardziej odpowiednich połączeń? Lublin jest postojem w podróży i rozważasz jego zwiedzenie, ale nie wiesz jak to zrobić? Jeśli na któreś pytanie odpowiedź brzmi TAK, to zdecydowanie powinieneś przeczytać tan artykuł.

Lublin jest pięknym miastem do zwiedzania. Jego zaletą jest lotnisko umiejscowione naprawdę blisko całego miasta. Lotnisko mieści się w Świdniku, małym miasteczku kilka minut od Lublina. Dokładny adres lotniska to ulica Króla Jana III Sobieskiego 1 w Świdniku. Lotnisko działa od 2012 roku i obsługuje wiele europejskich lotów firm: Lufthansa, Wizz Air, Ryanair, Small Planet Airlanes, LOT i BMI Regional. Możesz znaleźć wiele połączeń pomiędzy Lublinem a różnymi miastami europejskimi:

-Londyn – Wielka Brytania,

-Dublin – Irlandia,

-Liverpool – Wielka Brytania

-Doncaster – Wielka Brytania,

-Eindhoven – Holandia,

-Monachium – Niemcy,

-Glasgow – Wielka Brytania,

-Oslo – Norwegia,

-Stockholm – Szwecja,

-Burgas – Bułgaria,

-Heraklion – Grecja,

-Kijów – Ukraina,

-Tel Awiw – Izrael,

-Barcelona – Hiszpania

Ceny lotów są bardzo konkurencyjne zależne od kierunku podróży, czasu, terminu i tym podobnych. Wszystkie informacje dotyczące lotów można znaleźć na oficjalnej stronie lotniska.

Jeśli chcesz dojechać na lotnisko samochodem, możesz skorzystać z wielu opcji parkingu. Możesz skorzystać z 10 minutowego bezpłatnego parkingu lub możesz zostać dłużej na kilka godzin lub nawet dni. Ceny są naprawdę dobre i z łatwością można je znaleźć na stronie lotniska podanej wyżej.

Jeśli nie posiadasz swojego samochodu aby dojechać na lotnisko lub z niego wrócić możesz z łatwością skorzystać z usług taksówek, pociągów, busów, a nawet lokalnych autobusów linii numer 5. Jeśli chodzi o taksówki to rekomendowane są DAMEL TAXI, które oferują uczciwe ceny. Pociąg jedzie bezpośrednio z centrum Lublina na lotnisko. Bilet kosztuje około 6 złotych (plus 8 złotych jeżeli zakupiony w pociągu). Busy łączące Lublin z lotniskiem to Garden Service. Istnieje także możliwość dojechać bezpośrednio z lotniska do Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu, Sanoka, Polańczyka, Rzeszowa i Janowa Lubelskiego- szczegóły na stronie lotniska.

Jak widać Lubelskie lotnisko jest naprawdę dobrym miejscem aby rozpocząć podróż. Świetne połączenia z miastem, odpowiednie miejsca parkingowe i innowacyjna struktura lotniska jest obiecującym połączeniem Lublina z Europą. Spróbuj i leć…