Most Kultury

Most Kultury

Słyszałeś kiedyś o Moście Kultury?

Jest to miejsce wspaniałych i niezwykle ciekawych wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu! Z inicjatywną wyszło Centrum Kultury w Lublinie, które od 2013 roku jest organizatorem wydarzenia. Most Kultury wychodzi naprzeciw chęci zaspokojenia kulturalnych potrzeb mieszkańców w każdym wieku!

W tym oryginalnym miejscu organizowanych jest wiele warsztatów, koncertów, wieczornych potańcówek, pikników, wspólnego oglądania wyświetlanych filmów, wystaw czy zajęć tanecznych. Oczywiście to tylko kilka atrakcji które jesteśmy w stanie wymienić, jednak żeby poczuć „ducha” tej świetnej imprezy, musisz tam po prostu pójść. Kiedy? Nic nie sprzyja tak świetnej zabawie jak ciepły, letni wieczór i zbliżające się wakacje. Może jesteś już zmęczony po letnich egzaminach? Zgarnij tam w czerwcu, lipcu bądź sierpniu swoich przyjaciół i pójdźcie na wieczorną potańcówkę przy dźwiękach największych hitów z lat 60/70 czy na ciekawy film. Zapewne, trudno będzie Ci zapomnieć o tym uczuciu, które towarzyszyć Wam będzie w chwili, gdy po raz pierwszy odwiedzicie Most. To przecież niezapomniane chwile składają się na nasze najpiękniejsze wspomnienia. Cudownie ciepła, piękna, gwieździsta noc, Twoi najlepsi przyjaciele, wspaniała muzyka i ludzie, którzy tak jak Ty, przyszli tam po to, by łapać i zatrzymywać te chwile. Niezależnie od wieku. Czytając opinie na temat imprez na Moście, możemy spotkać zdecydowaną większość tych pozytywnych, nie tylko osób starszych, którym tańce przy romantycznie oświetlonym Moście, przypominają szalone lata młodości, zaś tym znacznie młodszym, pozwalają przenieść się w czasie i poczuć jakich emocji mogły dostarczać młodzieńcze lata naszym babciom.

Oczywiście, sprzyja temu to wyjątkowe miejsce, nazywane „domem kultury na wodzie”. Most im. Inżyniera Mariana Lutosławskiego, znajduje się na rzece Bystrzycy położony przy ul. Zamojskiej w Lublinie. Zatem, gdy tylko zdasz już, oczywiście jak najlepiej, swoje egzaminy w sesji letniej i będziesz potrzebował kulturalnej dawki mocnego rozluźnienia i rekreacji, nie wahaj się i zdobądź nowe doświadczenia i wspomnienia, które przecież mogą zostać w Twojej głowie na długie lata!

Poniżej kilka zdjęć z Mostu Kultury, które pewnie jeszcze bardziej Cię zaciekawią, zaś pod linkiem znajdziesz adres do facebooka Mostu Kultury – https://pl-pl.facebook.com/MostKultury/ .