Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Co się będzie działo w Lublinie 11 listopada ?
W najbliższy poniedziałek 11 listopada będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie sklepy będą zamknięte, a apteki i przychodnie będą działały jak w dni świąteczne. Pamiętajcie, że na ten dzień obowiązuje również zmieniony rozkład jazdy autobusów MPK.
Jeśli chcielibyście świętować razem z mieszkańcami Narodowe Święto Niepodległości, przedstawiamy poniżej program wydarzeń na ten dzień:
08.30 – Złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski)
09.00 – Uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny)
10.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny (Archikatedra Lubelska)
11.30 – Przemarsz na Plac Zamkowy
11.45 – Uroczystość na Placu Zamkowym (m.in. Odegranie i odśpiewanie hymnu państwowego, uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, wystąpienia okolicznościowe, apel pamięci i salwa honorowa, koncert orkiestry wojskowej z musztra paradna, defilada kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych)
W między czasie odbędą się również imprezy towarzyszące m.in.: okolicznościowy koncert orkiestry wojskowej, prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych, wystawa sprzętu Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości” (przewodnicy PTTK), Miejska Gra Niepodległościowa,
O godzinie 18:00 w Teatrze Starym przy ul. Jezuickiej 18 będzie można zobaczyć film pt.„Piłsudski”.