Nowy sezon w teatrach

Nowy sezon w teatrach

Wraz z końcem wakacji rusza nowy program artystyczny w lubelskich teatrach. Zanim jednak o nim, przypomnijmy gdzie w Lublinie można udać się na spektakl. Miłośnicy teatru mogą odwiedzić Teatr im. Juliusza Osterwy przy ulicy Narutowicza, Teatr Stary na Starym Mieście, Teatr Muzyczny przy Marii Skłodowskiej –Curie, Teatr im. Hansa Christiana Andersena na Placu Teatralnym oraz Teatr NN w Bramie Grodzkiej. Oprócz tego, wydarzenia teatralne mają miejsce w Centrum Spotkania Kultur przy Alejach Racławickich oraz w Centrum Kultury przy Peowiaków.

W Teatrze Osterwy w nowym sezonie będzie można obejrzeć na przykład słynnego ,,Świętoszka” Moliera, z kolei Teatr Stary zaprasza na ,,WIELORYB The Globe”, Teatr Muzyczny wystawia między innymi ,,Skrzypka na dachu” i ,,Calineczkę”. Jak zwykle interesująco zapowiada się również program Centrum Spotkania Kultur, gdzie wystawiana jest opera ,,Orfeusz i Eurydyka” Christophera Glucka. Miłośników humoru zapraszamy na komedie ,,Polowanie na łosia” czy ,,Nerwica natręctw” również w CSK.

Warto również pamiętać o Międzynarodowym Festiwalu ,,Konfrontacje Teatralne” w dniach 6-15 października oraz o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w dniach 12-18 listopada. Te wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem i są z pewnością warte zobaczenia.

Dokładny repertuar jest dostępny na stronach internetowych poszczególnych instytucji i wydarzeń. Koniecznie nie przegap chociaż jednego z nich. Są one nie tylko wspaniałą rozrywką i sposobem na spędzenie czasu, ale również to dawka kultury i języka polskiego w niepowtarzalnej formie.