Ogród botaniczny UMCS

Ogród botaniczny UMCS

Ogród botaniczny kojarzy mi się z ostoją, spokojem, miejscem wytchnienia, dlatego też uważam, że to wyjątkowe miejsce powinni odwiedzić szczególnie Ci, który cenią sobie odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

Taki właśnie Ogród znajdziemy w Lublinie, o nie małej powierzchni ponad 21 ha. Jego głównym celem jest zgromadzenie roślin z różnych stref geograficznych świata oraz ich dokumentacja i ochrona. Interesujące jest to, że w zbiorach Ogrodu możemy odnaleźć 160 gatunków chronionych roślin. Spacer w tym  malowniczym miejscu, może być nie tylko miłą formą spędzenia wolnego czasu w towarzystwie różnych gatunków drzew (wiele z nich ma ponad 100 lat) czy krzewów, ale i miejscem poznania nieznanych dotąd roślin pochodzących z całego świata. Ciekawy jest na pewno podział na działy i kolekcje roślinne, w których każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego np. rośliny lecznicze i ich właściwości, rośliny Biblijne czy tropikalne i subtropikalne, jak również wiele innych.

Na terenie Ogrodu, znajduje się warty zwiedzenia osiemnastowieczny, zrekonstruowany Dworek Kościuszków. Na uwagę zasługuje możliwość zorganizowania tu wyjątkowego Ślubu i przyjęcia weselnego, czy sesji fotograficznej w romantycznej scenerii.

Po przyjemnym spacerze, można usiąść na chwilę w Kawiarence u Baby Jagi, wypić kawę w miłej, spokojnej atmosferze z dala od zgiełku głośnego miasta, w cudownych okolicznościach malowniczej przyrody, która fascynuje i przyciąga niezależnie od pory roku.

Ogród Botaniczny jest otwarty dla zwiedzających od 16 kwietnia do 31 października.

Galeria Ogrodu.

Patrycja Cap