Oto kilka porad jak szukać pracy

Oto kilka porad jak szukać pracy

Często otrzymujemy pytania od cudzoziemców gdzie szukać pracy. Zdecydowaliśmy podzielić się z wami kilkoma informacjami, stronami, linkami, gdzie warto zajrzeć i zapoznać się z rynkiem pracy w Polsce.
1. Urzędy Pracy – zachęcamy do odwiedzania urzędów pracy i ich stron internetowych, gdzie aktualizowane są oferty pracy. Możesz doprecyzować jakie oferty Cię interesują oraz w jakim województwie. Znajdź szczegóły na stronie.
2. Portale z ogłoszeniami – W dzisiejszych czasach najpopularniejszym sposobem poszukiwania pracy lub pracowników jest internet. Istnieje wiele portali z ogłoszeniami o pracę, które usystematyzowane są wg kategorii, miejsca zatrudnienia czy rodzaju umowy. Możemy polecić kilka portali z ofertami pracy: pracuj.pl, olx.pl, gratka.pl, praca.pl
3. Portale z Twoim profilem i CV – są to strony internetowe, na których możesz utworzyć swój profil oraz wirtualne CV. Codziennie otrzymujesz powiadomienia o nowych ofertach pracy, które są dopasowane do Twojego doświadczenia i poszukiwań. Jeśli jesteś zainteresowany to odwiedź strony: https://pl.linkedin.com/ lub https://www.goldenline.pl/
4. Media społecznościowe – możemy zaobserwować, że w mediach społecznościowych tworzone są grupy z informacjami o ofertach pracy. Wystarczy wyszukać grup np.: Praca w Polsce/ Работа в Польше lub https://www.facebook.com/groups/workINpoland/jobs/ .
5. Agencje pracy – możesz również skorzystać z pomocy agencji pracy, które współpracują z wieloma pracodawcami i poszukają pracy dla Ciebie. Jednakże bądź uważny i czytaj dokładnie umowy, które podpisujesz.
6. Wyjdź z CV – możesz również wydrukować swoje CV i odwiedzić biura firm, z którymi chciałbyś zacząć współpracę. Rozejrzyj się w swojej okolicy – wymarzona praca może być tuż za rogiem.
Jeśli zechcesz skonsultować umowę przez jej podpisaniem – umów się na wizytę z naszymi doradcami. Powodzenia w poszukiwaniu pracy!