• polski
    • angielski

Wycieczka do Trójmiasta

I już ostatni weekend wakacji przed nami… Jednak wszystko dobre co się dobrze kończy. Podpowiadamy, że dobrym zakończeniem wakacji może być wycieczka do Trójmiasta. Czy słońce czy deszcz oto kilka ciekawych możliwości, które oferują nam nadmorskie kurorty.

1. Plaża (np. Jelitkowo, Stogi, Orłowo) – to oferta szczególnie dla tych, którzy kochają kąpiel w morzu (choć trochę zimnym) oraz wypoczynek na plaży. Naturalne plaże otoczone są piękną przyrodą, a dodatkowo w Orłowie można zobaczyć i przespacerować się wzdłuż klifu, który rozciąga się na około 650 metrów. Szum fal oraz płynące po niebie obłoki to zdecydowanie opcja dla marzycieli.
2. Hel – na tzw. Cypel Helski można dostać się pociągiem z Gdańska, Gdyni lub Sopotu lub statkiem z Gdyni. Podróż statkiem trwa około 1 godziny, pociągiem około 2,5 godziny. Na Helu znajdują się piękne, czyste plaże oraz liczne promenady i ścieżki rowerowe. Atrakcjami są również zabytkowe chaty kaszubskie, Helskie Fokarium, Dom Morświna, Latarnia Morska Hel i liczne zabytki militarne
3. Sopot – jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Znajduje się tam najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji, które ma około pół kilometra długości.
4. Stocznia Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności – Z gdańskiej stoczni wywodzi się NSZZ „Solidarność”, na terenie zakładu podpisano porozumienia sierpniowe w 1980 roku. Natomiast ECS powstało w celu „upowszechniania dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynnego uczestnictwa w budowie tożsamości europejskiej”. To ważny i ciekawy punkt na mapie Polski.
5. Gdańsk Stare Miasto – Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast, liczące sobie ponad tysiąc lat, leżące nad Zatoką Gdańską u ujścia rzeki Motławy. Podczas spaceru po Starym Mieście można zachwycić się piękną architekturą oraz zatrzymać się w klimatycznej restauracji na coś pysznego. Ciekawostką jest, że na terenie Starego Miasta żył i pracował astronom Jan Heweliusz.

Mamy nadzieję, że was przekonaliśmy. Nie pozostaje nic innego – spakować plecak i wyruszyć w podróż.