• polski
    • angielski

Znane i nieznane zakątki Lublina – Plac przed Teatrem Andersena

Poszukując ciekawego miejsca, z którego widać całą panoramę miasta warto zatrzymać się na Placu przed Teatrem Andersena. Niewielu turystów, ale i samych mieszkańców wie, jak piękną panoramę Lublina można stamtąd zobaczyć. Naszym kolejnym wirtualnym spacerem będzie panorama miasta.

Aby przedstawić ten zaciszny plac, nie sposób zapomnieć o teatrze przy którym się on mieści. Teatr H.Ch. Andersena niegdyś nosił nazwę Teatru Lalki i Aktora. Teatr mieści się w części klasztoru ojców Dominikanów. Teatr ten jest bardzo ciekawą propozycją dla dzieci oraz młodzieży szkolnej. Przedstawienia, które są tam grane łączą ze sobą zarówno wspaniałą grę aktorską jak również ciekawą inscenizację, w której bohaterami są specjalnie do tego przygotowane kukły oraz lalki. Ponadto, teatr prowadzi specjalne warsztaty teatralno-literackie zarówno dla dzieci i młodzieży jak i ich nauczycieli. Warto sprawdzić stronę internetową teatru i odnaleźć coś dla siebie, młodszego rodzeństwa lub swoich dzieci.

Przed teatrem rozpościera się plac należący również do klasztoru. Plac mieści się na wzgórzu, z którego rozpościera się cała panorama miasta. Plac położony jest w zaciszu i z dala od miejskiego zgiełku. Na ustawionych ławkach można przysiąść  i odpocząć. Wieczorami tysiące świateł, latarni oraz samochodów rozświetlają tę panoramę.  Latem, na placu wyświetlane są filmy, organizowane są różne wydarzenia kulturalne, warsztaty, koncerty. Mimo, że zarówno plac jak i teatr otoczone są starymi kamienicami to jednak cała sceneria dodaje temu miejscu swoisty urok.

Może warto przysiąść w tym ciekawym miejscu, tym bardziej, że nadchodzą ciepłe i słoneczne dni, a ludzie tylko szukają ciekawego miejsca aby odpocząć od wszystkich trosk i miejskiego zgiełku.

Kolejny spacer nastąpi…