• polski
    • angielski

Znane i nieznane zakątki Lublina – Zalew Zemborzycki

Lublin jest urokliwym miastem na wschodzie Polski. Przedstawiany jako miasto o malowniczej starówce, która prowadzi do Zamku Lubelskiego. W informacjach turystycznych znajdziemy również Państwowe Muzeum na Majdanku, Skansen – Muzeum Wsi Lubelskiej czy Archikatedrę lubelską. Jednakże Lublin to nie tylko powyższe miejsca czyli typowe „Musisz zobaczyć”, ale także mnóstwo urokliwych uliczek, zakamarków i legend, którym warto przyjrzeć się bliżej. W kilku krótkich artykułach przedstawimy pomysł na podróże duże i małe, na wybranie się do miejsca aby pobiegać lub posiedzieć z przyjaciółmi przy kubku kawy. Drogi czytelniku, chcemy zabrać Cię na nietypowy, wirtualny spacer po Lublinie, gdzie krok po kroku zgłębisz serce miasta.

Nasz spacer rozpoczniemy od obrzeży miasta, by skorzystać jeszcze z ostatnich promieni jesiennego słońca. Zalew Zemborzycki będzie odpowiednim miejscem na początek. Jest to świetny kompleks rekreacyjno-sportowy, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Zalew Zemborzycki jest sztucznie utworzonym w latach 70. zbiornikiem wodnym. Otoczony jest lasem, gdzie można znaleźć wiele gatunków zwierząt i roślin czyli coś dla ludzi, którzy szukają ciszy i spokoju na łonie natury.

ROWEREM: Dla osób bardziej aktywnych dostępne są inne atrakcje zaczynając od świetnie rozwiniętych ścieżek rowerowych. Jeśli nie posiadamy roweru, możemy skorzystać z oferty sieci rowerów miejskich w centrum miasta. Nowo utworzone połączenia prowadzące
z miasta nad Zalew są kuszącą propozycją dla rowerzystów.

PIESZO: Dla osób preferujących spacerową formę wypoczynku przewidziano dobre połączenia autobusowe z miasta nad Zalew. Dla spacerowiczów istnieje wiele spokojnych dróg i miejsc gdzie można usiąść na ławce i odpocząć.

AKTYWNIE NA LĄDZIE: Przy okazji można skorzystać z dostępnego parku linowego, by dodać nutki strachu naszemu spacerowi. Ponadto, jest również dostęp do siłowni na świeżym powietrzu czy placu zabaw dla młodszych spacerowiczów. Dodatkowo można skorzystać
z licznych restauracji i barów, gdzie można zjeść obiad z rodziną czy przyjaciółmi.

AKTYWNIE NA WODZIE: Dla osób lubiących sporty wodne przygotowano kompleks wodno-basenowy oraz możliwość skorzystania ze sportów wodnych, takich jak narty wodne, łódki czy pontony. W okolicy jest dostępny sprzęt do wypożyczenia.

Podsumowując, Zalew Zembrzycki jest miejscem gdzie możemy odpocząć zarówno aktywnie, jak i bardziej leniwie odetchnąwszy świeżym powietrzem. Może warto przekonać się samemu jaka forma rekreacji pasuje nam najbardziej i co fajnego znajdziemy nad Zalewem Zemborzyckim dla siebie?

Kolejny spacer nastąpi…