Co zrobić z rzeczami osobistymi gdy zbliżają się wakacje.

Co zrobić z rzeczami osobistymi gdy zbliżają się wakacje.

Końcówka czerwca wszystkim studentom kojarzy się jednoznacznie: z końcem roku akademickiego, a co za tym idzie, początkiem upragnionych wakacji. Dla studiujących w mieście z którego pochodzą, wiąże się to głównie z tym, że rano nie muszą w pośpiechu wybierać się na swoją uczelnię. Jednak Ci, którzy przyjechali studiować do innego miasta niedługo zaczną pakować swoje rzeczy i wybierać się w drogę do domu.
Często w takim wypadku nie mamy pewności czy za 3 miesiące wrócimy do tego samego pokoju w akademiku lub na stancję. Wtedy pojawia się pytanie „co zrobić z niepotrzebnymi dużymi meblami lub innymi większym wyposażeniem mieszkania?”. Różne miasta oferują różne możliwości.

Na początku warto zastanowić się, czy dany mebel lub element wyposażenia naszego pokoju lub stancji chcemy zostawić i używać go po powrocie z wakacji, czy może wyrzucić. Określi to kierunek naszego działania i miejsce do którego musimy się udać.
Jeśli podejmiemy decyzję o wyrzuceniu rzeczy, mamy możliwość skorzystania z PSZOK. Jest to tzw. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Głuskiej 6 w Lublinie. Odpady, których chcemy się pozbyć, trzeba dostarczyć tam samodzielnie. Co ważne, są one przyjmowane nieodpłatnie, niezależnie od tego co i w jakim stanie oddamy.

Odpady wielkogabarytowe, które możemy oddać z naszej stancji lub pokoju to: łóżka i materace, inne różnego rodzaju meble, a także ceramikę sanitarną, drzwi lub okna. Co ważne, nie są przyjmowane urządzenia elektryczne i elektroniczne.
Punkt PSZOK otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty od 8 do 14. Przyjmuje się odpady tylko od osób zamieszkałych na terenie Lublina.
Pytania można kierować do Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, dzwoniąc pod numer tel. 572 349 957 lub kontaktować się mailowo: biuro@lpgk.lublin.pl

Jeżeli chcemy zatrzymać swoje rzeczy, świetną opcją będzie przechowalnia rzeczy, która niedawno powstała w Lublinie. Magazyn jest czyny całą dobę, przez cały tydzień, a co więcej, jest samoobsługowy, co czyni go bardzo wygodnym w użytkowaniu. Można przechowywać w nim rzeczy o większych i mniejszych gabarytach bez obaw o bezpieczeństwo, ponieważ cała przestrzeń jest chroniona, strony obowiązuje umowa, a rzeczy są ubezpieczone.
W magazynie Przechowaj co chcesz można spakować swoje rzeczy w specjalnej sortowni, dostępne są pojemniki do przechowywania, a także różne wózki do przewożenia rzeczy.
Cena przechowywania zależy od wybranego pakietu. Studenci za miesiąc użytkowania powierzchni zapłacą 149 zł, a pakiet na 3 miesiące (20.06 – 10.10) kosztuje 249 zł.
Magazyn znajduje się na ul. Smoluchowskiego 1 w Lublinie. Z firmą Przechowaj co chcesz można kontaktować się dzwoniąc pod nr 690 022 239 lub napisać mail na adres kontakt@przechowajcochcesz.pl