• polski
    • angielski
    • ukraiński
    • rosyjski

Własny biznes w Polsce dla obcokrajowców? Poprowadź swój sklep we franczyzie!

Wiele osób, także wśród obcokrajowców, marzy o tym, by poprowadzić własny biznes w Polsce. Wbrew pozorom brak polskiego obywatelstwa nie jest jednak przeszkodą do spełnienia pragnienia o zostaniu przedsiębiorcą. Żabka, sieć sklepów convenience, pomogła już ponad 6000 osobom realizować się we franczyzie – wśród nich są także obcokrajowcy. Obecnie sieć zapewnia przy tym każdemu m.in. 17 tys. zł gwarantowanego podstawowego przychodu miesięcznie przez pierwszy rok działalności oraz dodatkowo bonus w wysokości 10 tys. zł na start.

Każdy kandydat, niezależnie od pochodzenia, by mógł rozpocząć współpracę z siecią Żabka, musi przejść proces rekrutacji i szkoleń. Jeśli jednak nie posiada obywatelstwa polskiego i pochodzi z kraju nienależącego do Unii Europejskie, potrzebuje okazać zezwolenie na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE, zezwolenia na pobyt czasowy lub ważną Kartę Polaka z wizą i wnioskiem o wydanie karty pobytu. Osoby, które nie mają polskiego obywatelstwa, powinny przedstawić dwóch poręczycieli, którzy takie obywatelstwo posiadają albo opcjonalnie jednego poręczyciela i kaucję w wysokości 25 tys. zł.

Kiedy zamieszkałem w Polsce zatrudniłem się jako sprzedawca w jednym ze sklepów sieci. Tam też poznałem moją obecną żonę, Martynę. Wspólnie z małżonką zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z etatu na rzecz własnego biznesu – ona pierwsza otworzyła sklep, ponieważ ja musiałem załatwić jeszcze formalności niezbędne do założenia działalności w Polsce. Oboje jednak pracowaliśmy ramię w ramię w jej placówce pod szyldem Żabka, a gdy mogłem, otworzyłem także własną. Cenię sobie franczyzę przede wszystkim dlatego, że działamy na sprawdzonym modelu i wieloletniej wiedzy, według określonych zasad. Duże poczucie bezpieczeństwa daje także przychód gwarantowany. Ponadto w sam sklep inwestuje się niewiele, bo zaledwie 5 tys. zł – zaznacza Yevhenii Mishchenko, franczyzobiorca z Wrocławia.

Od kandydatów na franczyzobiorców nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie zawodowe w handlu czy określone wykształcenie. Żabka gwarantuje każdemu nowemu franczyzobiorcy gruntowne przygotowanie do prowadzenia swojego sklepu. Kandydat przechodzi szkolenie zakończone egzaminem, a przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia placówki objęty jest specjalnym procesem onboardingowym prowadzonym przez wykfalifikowanych trenerów.  Dodatkowo, by zwiększyć bezpieczeństwo finansowe wszystkich przedsiębiorców działających pod jej szyldem, Żabka w ostatnim czasie uruchomiła usługę „Polisa na biznes”. Polega ona na ubezpieczeniu franczyzobiorców przed stratami finansowymi wynikającymi z możliwości zakończenia współpracy z ujemnym saldem.

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona franczyzobiorców Żabki i poprowadzić swój biznes w Polsce, dowiedź się więcej na: www. zabka.pl/franczyza.

Kontakt: Parter ds.Rozwoju Franczyzy Sylwia Strzeżek 797 057 401 i Anna Chmielewska 797 305 035